Narodil se v únoru 1880 ve Slavkově u Opavy do chudé, rolnické rodiny. Jako jediný ze tří bratrů měl hlavu na studia, a tak po maturitě na gymnáziu studuje bohoslovectví v Olomouci.
Hned po vysvěcení začíná prefektskou dráhu v Kroměříži. Arcibiskup Kohn, který si na Vídni probojoval možnost dalších odborných studií pro kněze své diecéze jej vysílá do Vídně. Od roku 1902 do roku 1910 studuje a prožívá krušné chvíle. Rodina mu peníze posílat nemohla, bratři obdělávali každý nevelký kousek pole. Arcibiskup sice chlapce v Rakousku podporoval i finančně, ale zdaleka to nestačilo pokrýt náklady na živobytí. Přesto mladý kněz projevoval jak nevšední studijní talent, tak pevnou vůli, a nakonec získává aprobaci z matematiky, fyziky a přírodopisu. Složil i rigorózní zkoušku a byl promován doktorem filozofie.
V oboru přírodních věd neměl široko daleko konkurenci a stává se jednou z pevných opor sboru ve 20. a 30. letech 20. století. Škola měla sbor, složený nejenom z kněží, ale také na slovo vzatých odborníků. Jména Holain, Robenek, Zmeškal a další připravovali novou generaci absolventů v poválečné době. A dělali to velmi dobře. Klapetek nejenom výborně učil a všestranně pedagogicky působil, byl také literárně činný a často publikoval v odborných časopisech. Jeho články najdeme v „Přírodě“, ve „Vychovatelských listech“, pedagogické a společenskovědní poznatky publikoval v časopise „Český jinoch“. V semináři byl nadšeným propagátorem těsnopisu, který studenty vyučoval a také s nimi vítězil v mnoha soutěžích. Jen tak mimochodem při přírodovědných vycházkách po Chřibech učil chlapce znát houby, protože byl velkým mykologem. Víc jak třicet let svého života věnoval jedinému pedagogickému ústavu, Arcibiskupskému semináři a gymnáziu.
V roce 1933 jej začalo trápit zdraví. Jako typický muž svoje problémy zlehčoval, až bylo pozdě. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu žaludku v pokročilém stádiu. Jak celý život žil, tak také zemřel. Skromný majetek dílem rozdělil mezi rodinu, díl věnoval fundaci farního úřadu v rodném Slavkově. Nezapomněl ani na Kroměříž, obdaroval Křížové sestry v Kroměříži i salesiány ve Fryštáku. 7.3.1934 zemřel a je pochován na kněžském poli hřbitova v Kroměříži. Připomínáme 90 let od okamžiku jeho odchodu.
Prof. Klapetek druhý zleva, spodní řada, sbor učitelů AG 1930